• English
  • Français
  • Polski
  • Русский

Artykuly


Mija kolejny rok, który był dla nas szczególny przede wszystkim ze względu na finały Euro. Wszystko zostało podporządkowane najwiekszej w historii naszego kraju imprezie piłkarskiej.

Zakończył się długo oczekiwany turniej. Natychmiast ruszyła lawina opinii i ocen. Niektóre jej efekty pojawiły się tuż po zakończeniu naszego meczu z Czechami. Trener zakończył pracę z reprezentacją. To nic niezwykłego, zwłaszcza w sytuacji, kiedy wynik, jaki osiągnął zespół okazał się daleki od deklarowanego i oczekiwanego.

Dzisiaj mijają 2 lata od śmierci Doktora Jerzego Wielkoszyńskiego. Tak się złożyło, że ta rocznica przypadła właśnie tuż po inauguracyjnym występie naszej reprezentacji. Gdyby był jeszcze pośród nas, bez wątpienia, bezpośrednio po meczu jego telefon byłby ciągle zajęty.

Dzisiaj rozpoczyna się długo oczekiwany turniej. 

Zakończyła się rywalizacja w Ekstraklasie i I lidze. Tytuły i nominacje zostały rozdane w niecodziennym stylu. Rywalizacja, w szczególnie krótkiej rundzie wiosennej była emocjonująca i ciekawa. Niestety nie szło to w parze z oczekiwanym poziomem sportowym.

Celem gry jest zwycięstwo, zdobycie bramki, obrona własnej przed atakiem przeciwnika, a jednocześnie zapewnienie oglądającym dobrej zabawy i dobrego widowiska poprzez prezentowanie  gry, która jest ładna dla oka. Najlepsze efekty, najbardziej efektowne elementy meczu piłkarskiego związane są bez wątpienia z atakowaniem i grą ofensywną.

Trudno jest nam pogodzić się z faktami, na które nie mamy żadnego wpływu.

Testowanie zawodników, lub inaczej, monitoring stanu ich wytrenowania, formy sportowej oraz ewentualnych postępów, stanowi kluczowy element szkolenia piłkarskiego.

Za kilka dni będzie można znależć w strefie "Trener" drugą część książkowego opracowania dotyczącego porównania koncepcji taktycznych Fergusona i Mourinho. Tym razem będzie to materiał dotyczący sposobu patrzenia na zespół, jaki preferuje aktualny menager Realu Madryt.

Rozpoczyna się okres przygotowań do sezonu. Przed piłkarzami i trenerami wiele godzin spędzonych w podróży i hotelach. Jednym z istotnych elementów dobrego odpoczynku i relaksu może okazać się ciekawa lektura. Oto moja propozycja.

Pages

Subscribe to RSS - Artykuly
© 2011-2014 Marak Zub.