• English
  • Français
  • Polski
  • Русский

Kolejne materiały szkoleniowe.

W najbliższym okresie pojawią się w strefie "Trening piłkarski" kolejne materiały szkoleniowe. W zakładce "Taktyka" będzie można zapoznać się z interpretacją systemów gry stosowanych przez Jose Mourinho i Alexa Fergusona. Natomiast w "Przygotowaniu fizycznym" temat dotyczący rozgrzewki przedmeczowej i nie tylko.

Taktyka. W tym miejscu znajdziecie pierwszą część opracowania powstałego na bazie bardzo popularnej ostatnio wśród trenerów pozycji książkowej pod tytułem "4-4-2 vs 4-3-3". Jest to gruntowna analiza systemów taktycznych preferowanych przez dwóch czołowych trenerów Alexa Fergusona i Jose Mourinho w połączeniu z próbą ich porównania. Materiał będzie dostępny w formie dwóch plików pdf. W pierwszej części system 4-4-2 i jego warianty według Fergusona. W drugiej - Mourinho i jego punkt widzenia na 4-3-3.

Przygotowanie fizyczne. Kolejny materiał dotyczy rozgrzewki, która wydaje się czasem sprawą tak bardzo oczywistą, że zapomina się o należytym i podstawowym jej aspekcie czyli optymalnym przygotowaniu do właściwego wysiłku. Zdarza się, że rozgrzewka traktowana jest rutynowo, bez koniecznego zastanowienia i refleksji oraz bez obserwowania zachowań zawodników. Tymczasem kluczem do jej odpowiedniego stosowania jest pełna świadomość celów oraz znajomość mechanizmów fizjologicznych, które w rozgrzewce są najistotniejsze. Formy ćwiczeń do przeprowadzania rozgrzewki mogą być bardzo różne i zależą od warsztatu trenera


Marek Zub

© 2011-2014 Marak Zub.